آزادسازی قیمت‌ها چگونه منجر به ورشکستگی هتل‌ها می‌شود؟

>>>آزادسازی قیمت‌ها چگونه منجر به ورشکستگی هتل‌ها می‌شود؟

آزادسازی قیمت‌ها چگونه منجر به ورشکستگی هتل‌ها می‌شود؟

آزادسازی قیمت‌ها چگونه منجر به ورشکستگی هتل‌ها می‌شود؟Reviewed by SUNRISE on Nov 26Rating: 5.0آزادسازی قیمت‌ها چگونه منجر به ورشکستگی هتل‌ها می‌شود؟آزادسازی قیمت‌ها چگونه منجر به ورشکستگی هتل‌ها می‌شود؟

تجربه در ایران ثابت کرده که آزادسازی نرخ منجر به افزایش قیمت‌ها می‌شود و با توجه به اینکه مردم در حال حاضر تمایل به کاهش هزینه‌ها دارند می‌توان گفت آزادسازی قیمت هتل‌ها در شرایط فعلی منجر می‌شود به رونق “خانه‌مسافر”.

به گزارش پایگاه خبری پارسینه، مهرماه سال جاری بود که “مسعود سلطانی‌فر” رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خلال صحبت‌های خود در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری از آزادسازی نرخ هتل‌ها در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

“سلطانی‌فر” در رابطه با موضوع نرخ‌گذاری هتل‌ها اظهار داشت: مقدمات آزادسازی نرخ فراهم شده و به زودی شاهد رقابتی شدن قیمت‌ها در هتل‌های ایران خواهیم بود.

از سوی دیگر یکی از موضوعاتی که مدیران و دست‌اندرکاران صنعت هتلداری همواره از آن به عنوان چالش و مشکل اصلی این حوزه نام می‌برند، بحث “خانه‌مسافر” است و موضوعی که بیش از پیش این اتفاق را برای هتلداران تلخ‌تر می‌کند، خدماتی است که این خانه‌ها را به شکل سریع‌تری در اختیار مسافر قرار می‌دهد.

در حال حاضر به دلیل کمبود هتل‌های ۱ و ۵ ستاره در کشور، معضل افزایش خانه‌های مسافر پر رنگ‌تر جلوه می‌کند؛ از طرفی آزادسازی تعرفه هتلداری نیز موضوعی است که شاید مردم و مسافران را به سمت خانه‌های مسافر سوق دهد.

تجربه در ایران ثابت کرده است که آزادسازی نرخ‌ها به معنای افزایش قیمت‌ها خواهد بود. با توجه به اینکه درآمد سالیانه مردم افزایش چشمگیری پیدا نکرده است، آنها به کاهش هزینه‌ها تمایل دارند و به دنبال آن هستند که از امکانات گردشگری با قیمتی متناسب و امکاناتی مناسب برخوردار شوند.

بنابراین با وجود اتفاقات پیش آمده، انگیزه برای کشش به سمت ساخت هتل روز به روز کاهش می‌یابد. این موضوع علاوه بر اینکه برخی را از ساخت هتل‌های خود منصرف می‎‌کند بسیاری دیگر را ادامه فعالیت در این حرفه منصرف می‌کند.

 

منبع: پایگاه خبری هتل‌جار

 

توسط |آذر ۶ام, ۱۳۹۵|موضوعات: کل دسته ها, هتل و هتلداری|برچسب: , , |0 نظر

ارسال نظر

 • هشدارReviewed by Sunrise on Nov 5Rating:

  هشدار
  با توجه به شیوع ویروسی جدید که باعث خرابی فایل های دیتابیس می گردد، از کلیه کاربران خواهشمند است حتما بصورت روزانه از دیتابیس سرور نرم افزار طلوع فایل پشتیبان تهیه گردد.
  بدیهی است در صورت عدم انجام این کار و ویروسی شدن سیستم هیچ مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

 • تلگرامReviewed by Sunrise on Nov 12Rating:

  جهت برقراری ارتباط هر چه بیشتر با شما مشتریان محترم و کسب اخبار جدید این مرکز، از این پس شما می توانید از طریق کانال تلگرام این مرکز با ما در ارتباط باشید.
  عضویت در این کانال جهت اطلاع از موارد زیر می باشد:
  ۱- تازه های نرم افزارهای طلوع زاینده رود
  ۲- خدمات پشتیبانی نرم افزار
  ۳- نسخه های به روز شده نرم افزار طلوع زاینده رود
  ۴- لیست قیمت کلیه نرم افزارها
  ۵- اطلاعیه های جدید سازمان مالیاتی کشور
  ۶- اطلاعیه جدید اتحادیه های اصناف
  ۷- اطلاعیه و اخبار سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

  لازم به ذکر است با عضویت در کانال نرم افزار طلوع زاینده رود :
  – اعضا گروه برای دیگر اعضا قابل روئیت نمی باشد.
  – فقط مدیر گروه اجازه ارسال مطلب را دارد.
  – نرم افزار طلوع زاینده رود به عنوان مدیر کانال ، تنها در زمان اندکی از روز میتواند در خدمت این گروه باشد، اگر این زمان کمتر از چیزی است که انتظارات شما را برآورد می سازد،پیشاپیش پوزش می طلبیم.

  آدرس ربات تلگرام طلوع: @SunriseIR_bot