تنگه واشی | آرامشی بینظیر درمیان سنگها و آب

///تنگه واشی | آرامشی بینظیر درمیان سنگها و آب

تنگه واشی | آرامشی بینظیر درمیان سنگها و آب

تنگه واشی در 17 کیلومتری شهر فیروزکوه پذیرای تعداد کثیری از مسافران هست، این مکان یکی از جاذبه های گردشگری در نزدیکی تهران می باشد و آدرس تنگه واشی هم بسیار سر راست میباشد. یکی از علل حضور تعداد زیاد مسافران دراین منطقه که نام دیگر آن “تنگه ساواشی” است ، آب و هوای مناسب و دلپذیر آن در فصل تابستان می باشد. تجربه پیاده روی همراه با تور تنگه واشی و تماشای آبشار تنگه واشی ، در رودخانه ی میان دو صخره و سیری تاریخی به قاجار با کتیبه فتحعلی شاه برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید تا تصاویر تنگه واشی را با هم تماشا کنیم…

تنگه واشی

کتیبه فتحعلی شاه

برای همراه شدن با تور تنگه واشی ، علاوه بر تماشای طبیعت دلنشین، آثار تاریخی موجود به جذابیت این منطقه افزوده اند. کتیبه فتحعلی شاه یکی از این آثار است. این کتیبه مربوط به دوره قاجار میباشد که فتحعلی را به همراه سه پسرش هنگام شکار نمایان میکند. دور تا دور آن وقایع دوران فتحعلی شاه روایت شده و همچنین این کتیبه یکی از سه کتیبه مهم ساخته شده به دستور اوست. این کتیبه حدود 185 سال سن دارد و به دلیل موقعیت مناسب نسبت به باد و باران و  آفتاب  محافظت شده است ولی گردشگران اسیب زیادی به آن وارد کرده اند. با تماشای تصاویر تنگه واشی و کتیبه به این موضوع پی خواهید برد.

کتیبه

موقعیت و آدرس

 آدرس تنگه واشی بسیار خوش مسیر هست که در 2 کیلومتری شهر تهران قرار دارد که برای رسیدن به آن باید از طریق اتوبان رودهن به سمت جاده فیروز کوه بروید. با توجه به اینکه تور های یک روزه این منطقه بهترین زمان برای بازدید روز های وسط هفته و فصل تابستان میباشد، همچنین میتونن با تور تنگه واشی همراه بشین و از سفرتون همراه با دوستان جدید لذت وصف ناپذیری رو تجربه کنین.

تنگه واشی

جغرافیا

این مکان شامل دو تنگه است. تنگه اول “واشی” و تنگه دوم” سا”. فاصله میان دو تنگه را دشت” ساواشی” با طبیعتی بکر احاطه کرده که تنوع خوبی بعد از گذر از میان دیوار های سنگی تنگه اول می باشد و سکوتی که بعد از جدال آب و آبشار تنگه واشی و سنگ در میانه تنگه گوش ها را نوازش میدهد قطعا روح رو سرشار از انرژی خواهد کرد. در انتهای تنگه دوم نیز هیاهوی آب خبر از آبشار بلند و بالایی و میدهند که در گرمای تابستان به مسافران زندگی تازه میبخشد.

تنگه

آبشار

مدیریت

بازدید از تنگه واشی به دلیل عمومی بودن فضای آن رایگان است و مسافران تنها باید مبلغی بابت پارکینگ های خصوصی پرداخت نمایند. برگترین مشکل مدیریتی این منطقه سویس های بهداشتی و  عدم رسیدگی به زباله های داخل تنگه و اطراف دشت میباشد که اگر این مشکلات برطرف شود میتوان زیبایی و دلنشنی دو چندانی به این بهشت افزود.

تنگه واشی

2017-11-07T12:57:26+03:30گردشگری|

Leave A Comment

9 + 1 =