معرفی ۱۰ مقصد برتر گردشگری در آسیا

///معرفی ۱۰ مقصد برتر گردشگری در آسیا

معرفی ۱۰ مقصد برتر گردشگری در آسیا

از شهرهای بزرگ تا جزایر دور دست آسیا، از مقاصد پرجاذبه‌ سفر در این قاره مثل انواع ماجراجویی و سفرهای تاریخی لذت ببرید. علیرغم جذابیت، به خاطر هزینه سنگین سفر هوایی و اختلاف ‌زمانی زیادی که در سفر به این مقاصد وجود دارد اغلب گردشگرها از سفر به آسیا صرف ‌نظر می کنند. اگر اجازه بدهید که این مسائل جلویتان را بگیرد، جهانی پر از کشف و تازگی را از دست خواهید داد. در ادامه ده تا از بهترین مقاصد سفر به آسیا را به شما معرفی میکنیم.

۱ – بالی ( Bali )

بالی جزیره ‌ای در کشور اندونزی است. معابد باستانی، سواحل شنی و هتلهای لوکس، مدت زیادی است که عروس و دامادها را برای ماه‌ عسلشان به سمت بالی جذب میکنند. در عین ‌حال بالی، سواحل ناهمواری برای جستجوگران ماجرا و هیجان و عاشقان طبیعت دارد. به علاوه شما می ‌توانید با قیمت ‌هایی به صرفه و مناسب، در سوییت هایی مستقل اقامت داشته باشید.

۲ – هنگ‌ کنگ ( Hong Kong )

این مستعمره‌ سابق بریتانیا معمولا به ‌عنوان چین معرفی میشود؛ اما اشتباه نکنید، هنگ ‌کنگ به‌ راحتی خودش را از چین و انگلستان متمایز میکند. این شهر گسترده، با کوههایی که برای صعود دارد، آسمان‌ خراش ‌هایی که برای تحسین شدن دارد و پارکهایی که برای گردش دارد، یک گشت ‌و گذار زنده و شاد را به شما وعده میدهد.

۳ – توکیو ( Tokyo )

اینجا تأخیر و اتلاف وقت، بی ‌معنا است. توکیو با سرعت بالایی در حال تغییر است. به ‌عنوان یک بازدیدکننده، شما ساعات سختی را پیش ‌رو خواهید داشت برای اینکه با مد، الگوهای ترافیکی و قیمت هتلها هماهنگ شوید؛ اما شما باید این چالش ‌ها را بپذیرید تا بتوانید از موزه ‌ها، معابد و آسمان ‌خراش ‌های ژاپن دیدن کنید و همچنین سوشی فوق ‌العاده ژاپنی را در ژاپن امتحان کنید.

۴ – مالدیو ( Maldives )

استراحتگاههای سخاوتمند، خانه ‌های ییلاقی روی آب و صخره‌ های دریایی رنگارنگ. مالدیو که در واقع مجموعه‌ ای از ۱۱۹۰ جزیره است، تازه ‌عروس ‌دامادها و ساحلگردان مست را به یک اندازه راضی میکند. ماهی مورد علاقه در مالدیو، ماهی تن است و شما می ‌توانید غذاهای متنوعی را، که از این ماهی تهیه میشود، در رستوران ‌های آن بیابید.

۵ – سنگاپور ( Singapore )

این شهر به مکه آشپزی معروف است. سنگاپور طعم و مزه‌ جنوب شرقی آسیا را به مسافران پیشکش میکند. مردمان متفاوت سنگاپور، چهره‌ ای بین ‌المللی به فرهنگ محلی این منطقه داده ‌اند و این همزیستی منجر به رفاهی شده است که نوید افق روشنی را برای این شهر میدهد.

۶ – سئول ( Seoul )

پایتخت کره‌ جنوبی، مثل ماشینی بی ‌عیب و نقص است‌. پیاده ها، دوچرخه ها و صدای ویراژ ماشین ها، در وضعیت هشدار قرار گرفته و آسمان خراش های جدیدی دائما در حال ساخت هستند. این شهر هتلها، مکانهای تاریخی و پارکهای شهری اش را بازسازی کرده است تا بتواند به خواسته های جهانی خودش دست پیدا کند.

۷ – پکن ( Beijing )

پایتخت چین شاید پرجمعیت ترین شهر آن یعنی شانگهای نباشد، اما باید بدانید پکن، میزبان مهمترین مکانهای فرهنگی کشور، از قبیل دیوار بزرگ چین و شهر ممنوعه است. برای این که بهترین سفر را از لحاظ آب و هوایی به پکن داشته باشید، برای فصل بهار، یا پاییز برنامه ریزی کنید.

۸ – بانکوک ( Bangkok )

شهری تشکیل ‌شده از محله های پرجنب ‌و جوش و جوش. مطمئن باشید بانکوک، با طعم غذاهای تایلندیش و جریان بی وقفه ی کار و زندگی در شب، شما را شگفت زده خواهد کرد. همچنین، در اینجا، هیچ کمبودی در امکانات و فرصت های خرید وجود ندارد. دیدن اجناس مرکز خریدی مدرن، یا پیدا کردن جواهرات دست ‌ساز در مسیرهایی که غرفه های فروش آن ها را احاطه کرده ‌اند.

۹ – پوکت ( Phuket )

تپه های سبز پوکت، سواحل گسترده و آب های نیلگون، بهشتی را خلق می کنند که کمتر شهری در آسیا است که بتواند با آن رقابت کند. اسکان در پوکت مقرون‌ به‌ صرفه است، اگر هدفتان را درست انتخاب کنید. اگر جیبتان پر است، به «سورین» و «بنگ تائو» سر بزنید، ولی اگر نگران هزینه ها هستید، «کامالا» یا «لاگونا» را به شما پیشنهاد میکنیم.

۱۰ – کیوتو ( Kyoto )

درحالیکه توکیو پایتخت اقتصادی و سیاسی ژاپن است، کیوتو با افتخار عنوان مرکز فرهنگی این کشور را از آن خود کرده است. سرمایه این شهر که معابد و زیارتگاههای تاریخی آن است و هفده عدد از آنها در میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند بازدیدکنندگان را با سفر در زمان به ژاپن کهن می برند.

2016-11-06T15:54:58+03:30گردشگری, مقاله ها|

Leave A Comment

+ 59 = 64