برج اینفینیتی infinity tower

/, گردشگری, مقاله ها/برج اینفینیتی infinity tower

برج اینفینیتی infinity tower

برج اینفینیتیِ دوبی بلندترین برج مسکونی دنیا است که چرخش کمی هم در ظاهر برج دیده می‌شود. ارتفاع بالاترین قسمت برج به ۳۱۰ متر می‌رسد. بسته به این که در کدام طبقه‌ی این برج ۸۰ طبقه هستید، چشم‌ انداز آب‌نما و محیط بیرون برای شما متفاوت است. از نکات جالب برج اینفینیتی این است که هیچ ستونی در نمای داخلی ساختمان دیده نمی‌شود.
برج پیچ‌خورده‌ی دبی رتبه چهارم در میان ۱۰ آسمان‌خراش برتر جهان
برج کایان در دبی مارینا رتبه‌ی چهارم را در لیست اِمپوریس به دست آورد.
برج کایان در دبی مارینا، قبلاً برج اینفینیتی نامیده می‌شد.
برج کایان (Cayan)، بلندترین برج دنیا که دارای یک پیچ‌خوردگی ۹۰ درجه استو در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است،
در میان ۱۰ آسمان‌خراش برتر دنیا قرار گرفته است.
این برج ۸۰ طبقه‌ای ۳۱۰ متری که با هزینه‌ی یک میلیارد درهم ساخته شده است، در دبی مارینا، مرتفع‌ترین بلوک دنیا، واقع است، که در آن سه تا از بلندترین برج‌های مسکونی دنیا قرار دارند. برج کایان که به وسیله‌ی معماران برج خلیفه، اسکیدمور، اووینگز، و مریل، و نیز شرکت خطیب و عَلَمی ساخته شده است، رتبه‌ی چهارم را در لیست ۱۰ برج برتر مرتفع با ارتفاع بیش از ۱۰۰ متر، به دست آورد. امپوریس در بیانیه‌ای گفت: شکل پیچ خورده‌ی این ساختمان، نیروهای باد را که بر روی برج عمل می‌کند، کاهش می‌دهد و باد را به صورتی هدایت می‌کند که نیروهای آن نمی‌توانند خود را سازماندهی کنند. بنا به گفته‌ی رئیس گروه کایان، احمد م. الحاطی در گفتگو با امارات ۲۴|۷ در تاریخ ژوئن ۲۰۱۳، این شرکت سازنده‌ی این برج هیچ برنامه‌ای برای ساخت برج دیگری از این نوع در دنیا ندارد. کارهای ساختمانی برای این برج در سال ۲۰۰۶ آغاز شد و در سال ۲۰۱۳ تکمیل گردید. قبلاً گزارش شد که این برج که در ابتدا برج اینفینیتی نامیده می‌شد، تنها برجی در این امیرنشین است که شرکت سازنده به علت طراحی آن مجبور شده است برای خرید فضای هوایی پول بدهد. دکتر منتصر الراعی، مهندس ارشد شرکت خطیب و علمی، مشاور پروژه‌ی این برج، گفت: «به علت چرخش ساختمان، مقداری از نمای ساختمان معلق است، بدان معنا که مقداری از فضا خارج از پایه‌ی ساختمان است.»

Leave A Comment

+ 23 = 32

توجه توجه

به دلیل وجود بد افزارها و ویروس های مخرب در این روزها، گرفتن (تهیه نسخه پشتیبان) و نگه داشتن بکآپ (حتی المقدور در فضایی غیر از هارد سرور مثل فلش مموری) از اطلاعات و بانکهای اطلاعاتی بسیار لازم و ضروری می باشد.

پس لطفا از این مهم اجتناب نکنید در غیر این صورت با دچار شدن به این ویروس ها و نداشتن بکآپ شرکت طلوع هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.

برای اطلاع از چگونگی گرفتن بکآپ از نرم افزار طلوع، بین ساعات 14 الی 16 تماس بگیرید:

031-36265276