اقتصادنیوز: با وجود آنکه قیمت‌ها در بازار طلا و ارز امروز اندکی افزایش یافته‌است اما همچنان نوسان در بازار نسبت به روزهای پرالتهاب کاهش چشمگیری داشته است و نرخ‌ها در محدوده‌های نسبتاً ثابت جابه‌جا می‌شوند. البته از ساعتی نرخ ارزهای رایج وارد مدار نزولی شده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز؛ امروز یکشنبه ۴ شهریور ماه، نرخ‌ها در بازار طلا و ارز قیمت‌ها وارد مدار صعودی شدند و نرخ‌ها اندکی افزایش یافتند. با این وجود این میزان افزایش قیمت‌ها چندان زیاد نبود و نیز از ساعتی پیش نرخ ارزهای رایج به مدار نزولی بازگشته است. سکه اما از صبح امروز روند رو به رشد متوازن و نسبتاً ثابتی را طی کرده است.

قیمت سکه بهار آزادی (طرح قدیم) که به دلیل حجم کم معاملات در روزهای اخیر به‌روزرسانی نشد، امروز با رشد حدود ۱۵ هزار تومانی به ۳ میلیون ۴۶۶ هزار تومان رسید.سکه امامی (طرح جدید) روز گذشته در پایان نرخی کمتر از مرز ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی را ثبت کرد و امروز با نرخ بازگشایی صعودی بالاتر از این مرز ایستاد. در ادامه روز قیمت سکه امامی تا ۳ میلیون و ۸۷۵ هزار تومان افزایش یافت.

نیم‌سکه امروز ۱ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان و ربع سکه بهار آزادی ۹۱۰ هزار تومان قیمت داشتند.به این ترتیب نرخ سکه امامی (طرح جدید) امروز حداکثر تا ۲٫۰۳ درصد افزایش قیمت داشته است

انس طلا در بازار جهانی امروز بدون تغییر نسبت به دیروز حدود ۱۲۰۶ دلار بود. مثقال طلا در بازار داخلی امروز با نوسان ۱۰ هزار تومانی بین ۱ میلیون و ۲۷۱ تا ۱ میلیون و ۲۸۱ هزار تومان معامله شد. بنابراین هر گرم طلا در بازار پایتخت امروز با نوسان حدود ۲ هزار تومانی بین ۲۷۶ تا ۲۷۸ هزار تومان بود.

از سوی دیگر امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۲۹۵ هزار تومان بود و هر گرم طلای ۲۴ عیار تا ۳۹۴ هزار تومان معامله شد.

بازار ارز نیز امروز در یک روند صعودی کم‌شیب حرکت کرد و قیمت‌ها تا بعدازظهر امروز روی همین مدار با افزایش نسبی همراه بودند. با این حال از ساعتی پیش قیمت‌ها اندکی تعدیل شدند.

دلار در بازار آزاد دیروز با نرخ ۱۰ هزار و ۳۹۰ تومان ثبت شد و امروز بین ۱۰ هزار و ۳۷۰ تا ۱۰ هزار و ۴۹۰ تومان در بازار معامله شد.

یورو روز گذشته در نهایت با نرخ ۱۲ هزار و ۱۳۰ تومان ثبت شد و امروز با نوسان اندک بین ۱۲ هزار و ۱۵۰ تا ۱۲ هزار و ۳۷۰ تومان قیمت داشت.همچنین پوند انگلیس که دیروز نرخ حدودی ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان را ثبت کرد، امروز تا ۱۳ هزار و ۶۲۴ تومان نیز افزایش یافت.نوسان نرخ ارزهای رایج امروز به‌طور میانگین بین ۰٫۸ تا ۰٫۹ درصد بوده است.

اقتصاد نیوز