هتلی هم در آب هم در خشکی!

/, معرفی هتل, مقاله ها/هتلی هم در آب هم در خشکی!

هتلی هم در آب هم در خشکی!

شگفت انگیزترین هتل جهان که نیمی از آن در آب است.
هتل آرک چین از شاهکارهای معماری که توسط مهندس روسی طراحی شده است؛ این هتل نیمی در آب و نیمی درخشکی است.

تکنولوژی » سازه‌اي به زودي در چين ساخته مي‌شود كه به عنوان يكي از نمادهاي گردشگري به حساب خواهد آمد و مي‌تواند 10هزار نفر را در خود جاي دهد.

«الکساندر رمیزوف» معمار برجسته روسی چندی پیش طرحی برای یک هتل چینی ارائه کرد که به هتل آرک چین معروف شده است. این سازه به راحتی می‌تواند ۱۰۰۰۰ نفر توریست و میهمان را در خود جای دهد.

جنس این هتل از پلاستیک‌های فشرده است و به همین دلیل قابلیت اجرا در خشکی یا روی سطح آب را دارد.

 

جدا از شکل ظاهری این هتل آنچه که در طراحی آن جلب توجه می‌کند استفاده از انرژی‌های نو است. در بخش مرکزی هتل، یک ژنراتور بادی تعبیه شده که انرژی‌های مورد نیاز ساختمان را تامین می‌کند و در لایه بیرونی این هتل از سلول‌های فتوولتائیک استفاده شده است. این سلول‌ها قادر به تبدیل انرژی خورشید به انرژی الکتریکی هستند و زمانی که سازه روی دریا اجرا می‌شود، این سلول‌ها انرژی گرمایی آب را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند.

شکل و ساختار این سازه گنبدی شکل از متریال بسیار سبک و مقاوم است که باعث می‌شود این هتل در مقابل زلزله نیز مقاوم باشد.

 

منبع: درنگ

Leave A Comment

84 + = 87

توجه توجه

به دلیل وجود بد افزارها و ویروس های مخرب در این روزها، گرفتن (تهیه نسخه پشتیبان) و نگه داشتن بکآپ (حتی المقدور در فضایی غیر از هارد سرور مثل فلش مموری) از اطلاعات و بانکهای اطلاعاتی بسیار لازم و ضروری می باشد.

پس لطفا از این مهم اجتناب نکنید در غیر این صورت با دچار شدن به این ویروس ها و نداشتن بکآپ شرکت طلوع هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.

برای اطلاع از چگونگی گرفتن بکآپ از نرم افزار طلوع، بین ساعات 14 الی 16 تماس بگیرید:

031-36265276